I chce się żyć!

Czas na Ciebie

Czas na Ciebie

Tysiące kilometrów a dokładnie 1396. Tyle dokładnie dzieli mnie i moją siostrę  na co dzień. Ciężko jest tym, którzy mogą zobaczyć swoich bliskich tylko parę razy w roku, jednak wtedy bardziej doceniamy obecność tej drugiej osoby.
Tak właśnie było w ten weekend. Po pół roku nie widzenia się z siostrą, w końcu miałyśmy czas dla siebie. Na nowo poznałam Wrocław, bo tak to już chyba bywa, że jak się gdzieś mieszka to się po prostu nie zwiedza, no chyba, że ktoś Nas odwiedzi. To trochę dziwne, ale coś w tym jest.
Intensywny czas wakacji, nie do końca pozwala mi w tym roku na odpoczynek. Już jutro jadę z przyjaciółmi na Seebloggers do Gdyni, skąd relację przedstawię na Instagramie, a tydzień później zobaczycie mnie na Woodstocku, gdzie będę działać w biurze prasowym. Cieszę się niezmiernie, za takie możliwości rozwoju, ale powoli zaczyna brakować mi czasu na regenerację.
Wakacje więc to nie tylko odpoczynek, jaki należy się każdemu z Nas, to przygoda, to praca i ludzie, z którymi zacieśniamy więzi. Jednak jakoś łatwiej Nam to przychodzi, kiedy myślimy o słońcu, piasku, plaży, niż  mówiąc o mroźnej zimie, która nadchodzi tak szybko. Ale skoro mamy czas, kiedy arbuzy są nadal w sprzedaży, a słońce powoli przypieka Nas na czerwono, może po prostu róbmy to na co mamy ochotę.
Ze wszystkich stron, ludzie wywierają na Nas jakąś presję, mają oczekiwania, wobec ról jakie w życiu pełnimy. Matka, żona, siostra, brat, przyjaciel, kolega, uczeń itd. To wszystko jedne z nielicznych ról jakie w życiu przyjdzie Nam pełnić. Każda z nich narzuca pewne schematy, każda wymaga od Nas konkretnych zachowań. Czasem jednak zapominamy o najważniejszej roli jaką przyszło Nam pełnić. O byciu sobą. To ona powinna determinować wszystkie nasze czyny. Skoro więc mamy czas wakacji, a jest to czas przede wszystkim odpoczynku, to zróbmy wszystko by odpocząć tak jak chcemy. Bo to wciąż i nadal my musimy później na nowo pełnić obowiązki, więc natychmiast zacznij mi tu odpoczywać!
Oczywiście na swój własny sposób 😉
Justyna