I chce się żyć!

A jeśli coś się skończy

A jeśli coś się skończy

Bywają takie momenty w życiu kiedy nie wiesz co zrobić, powiedzieć czy napisać. Bywają momenty kiedy sytuacja bierze górę, a Ty jesteś zdany na los niebios. Ostatnimi czasy znalazłam się właśnie w takiej sytuacji. Normalnie powiedziałabym, że nie należy się przejmować rzeczami na które nie mamy wpływu, bo skoro i tak nie możemy nic zrobić to po co się martwić, skoro i tak będzie jak będzie.
Jednak czasem po prostu się nie da. Najlepszą metodą jaką mogę Wam dać, to mieć w życiu ludzi, na których po prostu możecie polegać. Tych, którzy w stresujących sytuacjach działają niczym melisa i tych, którzy jak trzeba pobudzą niczym mocne espresso.
Jednak znaleźć takich ludzi w życiu wcale nie jest łatwo. Bo doskonale wiemy, że z setek znajomych na Facebooku tylko nieliczni pamiętają kiedy mamy urodziny. Dlatego co warto robić, to po prostu działać. Robić to co się lubi i obracać się tym samym wśród ludzi, którzy lubią to samo. Pewnie myślicie, że przecież to oczywiste. Cieszę się zatem, że macie w życiu ludzi, którzy są coś warci. Doceńcie to.

Oto pięć sposobów jak o Nich zadbać:
1. Zrób im niespodziankę. Nie musi to być nic wielkiego, ale czasem coś zrobionego własnoręcznie, jak chociażby ciasteczka może zdziałać cuda. Wyprasowanie ubrania współlokatorowi, czy chociażby jakiś drobny upominek bez okazji, to jest to.

2. Po prostu podziękuj! Za to, że są w Waszym życiu. Wy o tym wiecie, jacy są ważni, ale miło to czasem usłyszeć. Możecie być też bardzo zaskoczeni ich reakcją.

3. Zaproś do siebie. Po prostu spędź czas z ważną Ci osobą i róbcie to na co ona ma ochotę. Choćbyś nienawidził/a zakupów, możesz czasem pójść z przyjaciółką doradzić jej co kupić, albo obejrzeć film akcji, który niekoniecznie jest w Twoim guście. W przyjaźni jak w związkach, kompromisy i starania są mile widziane
(a nawet wskazane).

4.Wyświadcz przysługę. Po prostu, bez oczekiwania czegoś w zamian.

5. Bądź sobą. Bo nikt nie zasługuje na kłamstwo i obłudę.

 
Dzisiaj dzień chłopaka, więc szczególnie warto docenić wszystkich ważnych Panów w Naszym życiu. Jednak nie powinno być to tylko raz w roku. Warto doceniać na co dzień, bo nigdy nie wiesz co się wydarzy.
Bądźmy wdzięczni!
Justyna