I chce się żyć!

Mind f*ck

Mind f*ck

Wydaję się, że to będzie normalny dzień, jednak idziesz na zajęcia i dowiadujesz się, że możesz widzieć gwiazdy w 3D oraz, że wszystko czego do tej pory Cię nauczono jest kłamstwem.
Postrzeganie rzeczywistości jest inne dla każdego z Nas. Cudownym jest to, że mamy możliwość wyboru percepcji otaczającego Nas świata. Nie pozbędziemy się grawitacji i innych fundamentalnych i potrzebnych do istnienia warunków, jednak możemy sami na własne życzenie uczynić Nasz świat nieco bardziej ciekawym.
Można by dużo mówić, o tym jak to co postrzegamy jest wytworem naszego mózgu, jednak to co ja wynoszę z jednej z najbardziej kontrowersyjnych lekcji mojego życia, to powrót to początków pisania. Zaczęłam pisać, by pokazać ludziom inną perspektywę życia, z którą mogliby się utożsamiać. Teraz uważam, że to bez sensu. Każdy z Nas niech stwarza świat takim jakim chce, ponieważ ma taką możliwość. Ja jestem optymistką i będę patrzeć na świat przez te piękne, różowe okulary, bo tylko w takiej wizji tego świata dobrze się czuję. A jak jest z Tobą? Realista? Pesymista?
Szczerze mówiąc to nieważne. Żyj w świecie, w którym po prostu jest Ci lepiej. Bo i tak nikt nie będzie go w stanie dostrzec tak jak Ty.
Ludzie wciąż uczą się tych samych schematów, a przecież wtedy łatwiej Nami manipulować.
I nadszedł moment kiedy nie wiesz co myśleć. Kiedy ktoś nagle stawia wszystko pod znakiem zapytania. I zaczynasz myśleć, co jeśli to wszystko prawda. Nie wiem, ile mieliście takich sytuacji w życiu, ale jakoś zawsze znalazło się rozwiązanie. Bo ono jest. I to naprawdę proste. Albo to przyjmiesz, albo nie.
Nieważne co, to Ty decydujesz.
To co? Niech każdy kreuje swój świat.
Justyna